Od pioniera do lidera

Dzięki Allegro miliony Polaków przekonały się do zakupów przez internet. Dziś po 17 latach na rynku Allegro wciąż się zmienia i rozwija: coraz więcej transakcji w serwisie – już kilkanaście procent – odbywa się w kanale mobilnym, na smartfonach i tabletach. Wspólnie z partnerami – m.in. PayU – Allegro nieustannie oferuje swoim klientom innowacyjne usługi i produkty płatności online i kurierskie. Zobacz jak działa Allegro i wykorzystaj tę wiedzę w swoim biznesie.

allegro Logo

Liczba transakcji
rocznie

160 mln

Odwiedzających
miesięcznie

14 mln

Użytkowników
aplikacji mobilnej

6,5 mln

Liczba transakcji
w rekordowy dzień

1,1 mln

Allegro istnieje od 1999 roku, kiedy holenderski przedsiębiorca Arjan Bakker założył serwis aukcyjny Allegro. Powszechnie przyjmuje się tę datę za moment narodzin polskiego eCommerce. Od początku firmie przyświecał ten sam cel – radość kupowania i sprzedawania online.

Dzisiaj społeczność Allegro liczy ponad 14 mln użytkowników. Chociaż firma zaczynała jako serwis aukcyjny, dziś ponad 85% kupowanych przedmiotów to rzeczy nowe i sprzedawane po stałej, ustalonej cenie. Dziennie sprzedaje się na Allegro blisko 900 tysięcy przedmiotów. Nad rozwojem i bezpieczeństwem Allegro czuwa zespół ponad 1 200 pracowników, którzy pracują w Poznaniu, Warszawie, Toruniu, Wrocławiu i Krakowie.

Wykorzystanie PayU Raty zwiększyło obroty Allegro o 200% w ramach jednej kategorii produktowej.

Polacy stali się mobile-savvy – konsumentami doświadczonymi i świadomie wykorzystującymi potencjał swoich urządzeń mobilnych. Smartfony i tablety nie są już przedmiotem codziennego użytku do rozrywki i czerpania wiedzy o świecie, ale stanowią ważny element cyklu zakupowego.

Przwidując ten trend Allegro jako jedna z pierwszych firm zainwestowało w rozwój produktu mobilnego, dzięki czemu już koło kilkanaście procent wszystkich transakcji w serwisie odbywa się na smartfonach i tabletach. Wsparciem dla dalszego rozwoju w tym zakresie są rozwiązania umożliwiające płacenie jednym kliknięciem na telefonie dzięki PayU Express.

Zobacz, jak PayU wspiera Allegro w umacnianiu
pozycji lidera rynku eCommerce.

Obroty sprzedazy

Dzięki akcjom promocyjnym wykorzystującym PayU Raty 0% udało się zwiększyć na ich czas obroty w jednej kategorii (elektronika) aż o 200% (z 2 do 6% udziału w sprzedaży). Średnie wzrosty w ramach kategorii to nawet 150% przy każdej akcji.

PayU Raty to darmowa usługa ratalna, w pełni dostępna przez Internet. Na raty można kupić wiele przedmiotów na łączną kwotę od 300 zł do 20 000 zł. Cała procedura to tylko kilka kroków, a decyzję otrzymuje się nawet w 15 minut.

Już ponad 6 tysięcy eSklepów udostępnia raty PayU. Dzięki temu rozwiązaniu klienci mogą zdecydować się na większe zakupy, a finansowanie dostają bez wychodzenia z domu. Posiadanie usługi ratalnej może też być dobrym narzędziem promocyjnym przy wprowadzaniu czasowych rat 0%.

PayU Raty

Wykorzystanie PayU Raty zwiększyło obroty Allegro
o 200% w ramach jednej kategorii produktowej.